poniedziałek, 29 kwietnia, 2024
30.11.11

Szkolenie Prezesów Oddziałów ZNP

W dniu 18.11.2011 r. w Zakopanem w Centrum Nauczycielskim  odbyło się wyjazdowe szkolenie dla Prezesów Oddziałów ZNP z udziałem przedstawicieli Okręgowego Klubu Młodego Nauczyciela.Spotkanie prowadziła Kol. Wanda Kołtunowicz Prezes Okręgu Świętokrzyskiego.

W szkoleniu uczestniczył Kol. Jarosław Czarnowski Wiceprezes Zarządu Głównego ZNP, który przedstawił obszerną informacje o aktualnej działalności i dokonaniach  Związku  oraz odpowiadał na pytania uczestników.

Inne ważne zagadnienia, które były przedmiotem szkolenia to:

1. Tworzenie i dysponowanie Zakładowym Funduszem Świadczeń Socjalnych ( prezentacja przedstawiona przez Kol. Stanisława Fidosa Wiceprezesa Zarządu Okręgu ).
  2. Współpraca zakładowej organizacji związkowej z organem prowadzącym, likwidacja i przekazywanie szkół (prezentacja przedstawiona przez Kol. Małgorzatę Witek członka Zarządu Okręgu).
  3. Działalność Okręgowego Klubu Młodego Nauczyciela ( prezentcja przedstawiona przez Kol. Renatę  Kołtunowicz-Kaczor Sekretarza Okręgowego Klubu MN).

W dalszej części konferencji  Kol. Marianna  Szymkiewicz Przewodnicząca  Okręgowej Sekcji Emerytów i Rencistów podsumowała dotychczasową działalność Sekcji. Przedstawiła również  wyniki ankiety przeprowadzonej wśród emerytowanych pracowników oświaty , która miała na celu uzyskanie szerszej wiedzy na temat sytuacji materialnej tej grupy społecznej.

O wynikach przeprowadzonych kontroli w oddziałach ZNP  poinformował  Kol. Marcin Parka Przewodniczący Okręgowej Komisji Rewizyjnej .

Kol. Halina Opilska  Wiceprezes Zarządu Okręgu omówiła min. założenia do planu pracy Okręgu na  następny rok kalendarzowy.

Wszyscy uczestnicy otrzymali broszurki i  materiały szkoleniowe  w formie elektronicznej stanowiące zbiór obowiązujących przepisów i pomoc w rozwiązywaniu problemów z jakimi działacze związkowi spotykają się w codziennej pracy.